SOSW Konin

Ze sportem przez życie. Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu

Za nami kolejny już Europejski Tydzień Sportu. Ta ogólnoeuropejska akcja, realizowana pod hasłem BeActive miała zachęcić wszystkich do sportowego trybu życia.  W całej Europie,  w ramach szerzenia kultury sportowej, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej, każdy mógł dołączyć do tej inicjatywy.

Z  tej okazji w Ośrodku zorganizowano liczne zajęcia sportowe. I tak nasi uczniowie pokonywali tory przeszkód, wykonując zadania ruchowe dostosowane do ich indywidualnych możliwości. Ćwiczyli: wytrzymałość, koordynację ruchową, celność, siłę  czy równowagę.

W słoneczny dzień na boisku szkolnym w rytmie muzyki nasi uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach na piłkach rehabilitacyjnych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się również  otwarte treningi z lekkiej atletyki, koszykówki i piłki nożnej. Podczas treningów nauczyciele wychowania fizycznego  starali się zaszczepić w świadomości uczestników, że bycie aktywnym daje wiele radości- mamy nadzieję, że z pozytywnym skutkiem J

Nie zabrakło również sportowych atrakcji dla pracowników Ośrodka. Dla nich odbyły się zajęcia Zdrowy kręgosłup, które pozytywnie wpłynęły na poprawę samopoczucia ćwiczących.

Do akcji włączyli się również harcerze, którzy podczas ogniska w szkolnym ogrodzie wzięli udział  w sesji ruchowej  W zdrowym ciele zdrowy Druh.

Wszyscy uczestnicy Europejskiego Tygodnia Sporu otrzymali gadżety przekazane przez Ministerstwo Sportu. 

Z przyjemnością dołączyliśmy do obchodów ETS. Był to bardzo aktywny czas, czas integracji, śmiechu i przede wszystkim ruchu.  Z radością będziemy kontynuować ideę BeActive-Bądź aktywny każdego dnia.

Koordynator akcji pan Piotr Grochociński dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w jej  organizację, przebieg i uczestniczyli w sportowcy atrakcjach.

Zachęcamy Was  do obejrzenia naszej fotorelacji.

Pamiętaj!  Chcesz być zdrowy i uśmiechnięty  BeActive

Skip to content