SOSW Konin

Zaproszenie XI KONIŃSKIE DNI AUTYZMU

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie,  przygotowuje się już  po raz jedenasty do obchodów Konińskich Dni Autyzmu.

XI Konińskie Dni Autyzmu  odbędą w dniach  2 –  6 grudnia 2019r., pod  hasłem „Chcemy być sobą.”

Organizatorzy w poniedziałek -2 grudnia, w godzinach 10.00-11.00  zaplanowali otwarcie wystawy Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci z Autyzmem, pt. „Świątecznie, zimowo, kolorowo”.

Do  udziału w  Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci z Autyzmem zostały zaproszone niektóre  przedszkola i szkoły podstawowe z Konina.

Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 1-3, 62-500 Konin, a  ekspozycja  prac  potrwa do 6 grudnia 2019r.

W dniu 4 grudnia 2019r. czeka nas miłe spotkanie z alpakami , które zawitają do SOSW z Szyszyńskich Holendrów.

Główne obchody XI Konińskich Dnia Autyzmu zaplanowano na czwartek – 5 grudnia 2019r. w godzinach 10.00-12.00 w Izbie Tradycji SOSW Konin.

Odbędzie się spotkanie integrujące Rodziców mające na celu wymianę wiedzy,  własnych doświadczeń podejmowanych działań, wspólnych rozmów.

W tym czasie uczniowie z autyzmem będą się integrować w grupach, biorąc udział  m.in. w  dogoterapii, integracji sensorycznej,  zajęciach ruchowych  w sali gimnastycznej, stymulacji bazalnej.

Miłym akcentem w mikołajki 6 grudnia 2019r., będzie  spotkanie z Mikołajem uczniów z autyzmem oraz wspólne zabawy i  zdjęcia.

Dnia 9 grudnia 2019r  w MODN -ie dla nauczycieli, doradców metodycznych i zaproszonych gości odbędą się zajęcia otwarte, pt. „Akceptujemy różnice -Dzień Wiedzy o Autyźmie”. W wybranych szkołach ponadpodstawowych w Koninie zostaną przygotowane tablice informacyjne na temat autyzmu.

Ponadto możemy obejrzeć zdjęcia- „cienie” poszczególnych uczniów oraz  prace plastyczne uczniów z autyzmem  Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie.

 

Leave a Comment

Skip to content