SOSW Konin

Zakopane całe śniegiem zasypane!

Po raz kolejny Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin był organizatorem obozu sportowego dla zawodników trenujących narciarstwo zjazdowe  i biegi na rakietach śnieżnych.

W dniach 5-15 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły – sportowców Olimpiad Specjalnych wyjechała do Zakopanego do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Maria”, aby tam doskonalić swoje umiejętności w dyscyplinach zimowych.

Obozowe dni wypełnione były treningami na zaśnieżonych stokach Nosala i Bani w Białce Tatrzańskiej. Pod kierunkiem instruktorów nasi sportowcy doskonalili techniki zjazdów, bezpiecznego hamowania, slalomów i biegów na rakietach śnieżnych.  Ćwiczeniom towarzyszyła radość i duma z opanowania niełatwych przecież umiejętności.

W obozowym programie nie zabrakło także turystycznych atrakcji: zwiedzania Wielkiej Krokwi, na której ćwiczą polscy skoczkowie, spacerów Doliną Strążyską i uliczkami Zakopanego, zakupów na góralskim targowisku, zadumy na zabytkowym Cmentarzu na Pęksowym Brzysku, na którym spoczywają sławni Polacy.  Wiele radości sprawił wszystkim wjazd kolejką na Gubałówkę i podziwianie imponującej panoramy Tatr i Podhala oraz sportowy relaks na kręgielni i w wodach termalnych w Białce Tatrzańskiej i Chochołowie. Istne cudo!

Wieczory wypełnione były zabawami, wspólnymi śpiewami i tańcami w rytmie góralskiego disco.  Wielką niespodzianką były odwiedziny Świętego Mikołaja, który ze swoimi pomocnikami wpadł przez komin i obdarował każdego firmową czapeczką  i słodkościami. Śmiechu i zdziwienia było co niemiara!

To był dobry czas, który pozwolił się zaprzyjaźnić, zachwycić i zakochać w Zakopanem, sporcie i Olimpiadach Specjalnych. Był to także czas podsumowania sportowych umiejętności. Zawodnicy wystartowali w regionalnym mityngu w narciarstwie zjazdowym i w biegu na rakietach śnieżnych. Z ogromnym zapałem i pasją walczyli w swoich grupach sprawnościowych. Uwieńczeniem ich sportowego wysiłku były ceremonie medalowe, na których otrzymali upragnione medale.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kadrze instruktorskiej i wychowawczej za wspólne chwile pełne radości i sportowych wzruszeń. Dziękujemy za uśmiech, zaangażowanie i wolontariacką pracę na obozie. Do zobaczenia na kolejnych sportowych wydarzeniach! Brawo MY!

Obóz zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki /umowa nr: 2016/0069/0082/SubC/DS.-SN/3/MR/

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=40 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content