SOSW Konin

Zajęcia żeglarskie w ramach projektu „Woła nas świat”

Nasi uczniowie z powodzeniem biorą udział w zajęciach żeglarskich organizowanych na przystani Konin – Gosławice w ramach projektu ‘Woła nas świat”. Opiekunem i koordynatorem projektowych działań z ramienia szkoły jest p. Łukasz Bartkowiak.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych żeglarzy. Dzieci i młodzież poznają zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i na wodzie, nabywają umiejętności zakładania kamizelek ratunkowych, uczą się odpowiedzialności i współdziałania oraz aktywnego spędzania czasu.

Tak też było podczas spotkania na przystani w pochmurny wtorek 26 września. Mimo zamglonego horyzontu i lekkiego chłodu, rejs żaglówką był niezwykłą przygodą, a obserwacja przyrody w tak niezwykłych okolicznościach sprawiała wszystkim ogromną przyjemność.

Z radością uczestniczyliśmy w grach i zabawach zorganizowanych przez żeglarzy na lądzie, słuchaliśmy ich opowieści o wielkich rybach i niecodziennych przygodach, poznawaliśmy zakamarki i ciekawostki gosławickiej przystani.

Czas spędzony nad jeziorem upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. Już „zaklepaliśmy” sobie kolejne spotkanie w nowym sezonie. Tym razem liczymy na trochę więcej słońca.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=77 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content