SOSW Konin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie
ul. Kaliska 19
62-500 Konin
63 242-91-61
sekretariat@sosw.konin.pl

XXVIII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

Wraca wyjątkowe wydarzenie kulturalne: XXVIII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

Po kilku latach przerwy, spowodowanej czasem pandemii, wraca niezwykłe wydarzenie, jakim jest prezentacja talentów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Młodzi artyści są uczniami Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w okolicznych miastach. Festiwal pod nazwą Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych organizowany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wydarzenie to odbędzie się po raz dwudziesty ósmy na gościnnych deskach Kina Oskard 9 maja 2023 roku od godziny 10.00. Patronat nad Przeglądem objął Prezydent Miasta Konina – Piotr Korytkowski.

Na scenie Oskardu swoje artystyczne prezentacje przedstawią uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Turku, Koła, Słupcy, Rychwała oraz Konina. Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na, nieznane wśród społeczności lokalnej, zdolności aktorskie i teatralne osób niepełnosprawnych. Ich wyjątkowe umiejętności niejednokrotnie połączone są z pozytywną energią oraz niezwykłym hartem ducha. 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest on okazją do podjęcia refleksji nad ich potrzebami i problemami,
a także zamanifestowania empatii wobec nich. Wydarzenie takie jak Przegląd ma szansę kształtować postawę tolerancji i zrozumienia wobec osób z niepełnosprawnościami w lokalnym środowisku.

Przedstawienie ma charakter otwarty. Wszystkie osoby, ciekawe kreacji artystycznych niepełnosprawnych gwiazd oraz pragnące wspierać ich ciepłym uśmiechem oraz oklaskami, serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, czyli 9 maja do Kina Oskard.

Skip to content