SOSW Konin

XXIII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

XXIII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

Niepełnosprawni intelektualnie uczniowie na scenie Konińskiego Domu Kultury w Koninie

W związku z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 6 maja 2015 roku w Konińskim Domu Kultury odbył się XXIII Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Celem Przeglądu była integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną – kreowanie ich pozytywnego wizerunku poprzez prezentację ich potencjałów i osiągnięć.

Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie; po raz drugi odbyła się ona pod patronatem Prezydenta Miasta Konina – Pana Józefa Nowickiego – sponsora nagród dla występujących w tym dniu artystów.

Na scenie Konińskiego Domu Kultury partnera w organizacji imprezy, z bogatym repertuarem teatralnym, wokalnym oraz tanecznym prezentowali się wychowankowie szkół specjalnych – z Koła, Rychwała, Turku i Konina. Gościnnie wystąpili tancerze ze Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie; uczniowie SOSW z Konina w przedstawieniu „Smerfy” oraz zdolna uczennica Karolina Pordąb w piosence „Biegnij przed siebie”.

Również w tym roku publiczność spisała się na medal – sala widowiskowa KDK-u była wypełniona po brzegi – oprócz oklaskiwania artystów, zgromadzeni na widowni integrowali się podczas wspólnego śpiewu i głośnego aplauzu. W przerwie między występami uczestnicy oraz goście Przeglądu mogli zapoznać się z wystawą prac uczniów Ośrodka w Koninie oraz przekąsić słodkie co nieco w kawiarence.

Niepełnosprawni artyści swoimi występami po raz kolejny dali dowód na to, że ich mniejsze możliwości intelektualne i ruchowe nie są żadną przeszkodą w zaskarbianiu serc i uznania szerokiej publiczności. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać przyszłorocznego XXIV Przeglądu.

Leave a Comment

Skip to content