SOSW Konin

XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Drużyn Męskich i Żeńskich Olimpiad Specjalnych

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie serdecznie zapraszają na XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Drużyn Męskich i Żeńskich Olimpiad Specjalnych. Turniej odbędzie się w Koninie w dniach 6-9 października 2016r. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka.  

W imprezie uczestniczyć będzie 260 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 Oddziałów Regionalnych Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Celem zawodów jest popularyzacja piłki nożnej oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów.

Ceremonia Otwarcia odbędzie się w czwartek o godzinie 19.00 w Auli Jana A.P. Kaczmarka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Mecze rozgrywane będą od piątku do niedzieli na stadionie piłkarskim im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego.

Przy organizacji imprezy pomagać będą wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego, Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz uczestnicy Programu Lider Olimpiad Specjalnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie.

Turniej współfinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwo Sportu i Turystyki, a organizacyjnie imprezę wspierają: Miasto Konin, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, ZHP Hufiec Konin i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

Leave a Comment

Skip to content