SOSW Konin

X Konińskie Dni Autyzmu

Już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy Konińskie Dni Autyzmu.

W poniedziałek 3 grudnia w Centrum Organizacji Pozarządowych pani Dyrektor Katarzyna Rzymkowska dokonała uroczystego otwarcia Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci z Autyzmem pod hasłem „Ja i mój świat”. Zaproszeni goście, wśród nich uczestnicy wernisażu: uczniowie z autyzmem z nauczycielami i rodzicami Szkół Podstawowych numer 9 i 15 w Koninie oraz naszego Ośrodka, z ciekawością podziwiali prace plastyczne. Tematyka prac przybliżała mieszkańcom Konina osoby z autyzmem, ich radości, zainteresowania, talenty, pasje, umiejętności, po prostu ich codzienne życie.

Kolejnego dnia  na terenie naszego Ośrodka odbyła się impreza pod hasłem „Pobiegnij z nami na niebiesko”, podczas której zawodnicy wzięli udział w konkurencjach wspomagających wszechstronny rozwój fizyczny i zaspokajających naturalną potrzebę ruchu.

Na mnóstwo atrakcji zaprosiła nas Królowa Śniegu – były tańce, magiczne zaklęcia, dekorowanie sukienki Królowej Zimy i wesoły kulig w pięknych saniach królowej.

6 grudnia jak zwyczaj nakazuje odbyły się atrakcyjne zajęcia mikołajkowe. Były odwiedziny św. Mikołaja, prezenty, malowanie czapek i butów, pisanie listów, wyklejanie i ozdabianie prezentów.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w uroczystym otwarciu ogrodu sensorycznego, do którego doszło w piątek 7 grudnia. Gości powitała Dyrektor SOSW w Koninie pani Katarzyna Rzymkowska. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wiceprezydent Konina pan Witold Nowak , wicedyrektor SOSW Wioletta Mijalska z Piotrem Tokarskim i uczeniem Maciejem  Opacińskim w towarzystwie radnego Tomasza Andrzeja Nowaka oraz zgromadzonych gości, dzieci i nauczycieli z zaprzyjaźnionych przedszkoli, uczniów, rodziców i nauczycieli SOSW. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację naszych dotychczasowych działań w ramach Konińskich Dni Autyzmu, które Ośrodek organizuje od 2009roku. Uczniowie Ośrodka oraz dzieci z autyzmem z przedszkola nr 32 wzięli udział w zabawach sensoplastycznych o świątecznej tematyce. Wszyscy skosztowali urodzinowego tortu.

Nauczyciele naszego Ośrodka  wzięli udział w szkoleniu pod tytułem „Pokochaj autyzm w twojej szkole” przeprowadzonym przez pana Adriana Borowika.

Czeka nas jeszcze kolejna atrakcja, w grudniowy dzień do Ośrodka zawitają mili goście – odbędzie się spotkanie z alpakami, które przyjadą z Szyszyńskich Holendrów.

Media o nas:

https://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/9876/mamy-w-koninie-ogrod-sensoryczny-to-element-obchodow-x-dni-autyzmu.html

https://przegladkoninski.pl/PL-H5/4/9876/mamy-w-koninie-ogrod-sensoryczny-to-element-obchodow-x-dni-autyzmu.html

http://wielkopolska.tv/konin-ogrod-zmyslow/

 

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=155 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content