SOSW Konin

„Wypadki na drogach-porozmawiajmy”

W ostatnim tygodniu stycznia w naszym ośrodku tradycyjnie odbyła się akcja „Wypadki na drogach- porozmawiajmy”.

Chętni uczniowie wzięli udział w mini-konkursie wiedzy o ruchu drogowym pt. „Ja to wiem”. Spośród poprawnych odpowiedzi rozlosowano 11 nagród-niespodzianek. Na szkolnym korytarzu pojawiła się też „ścianka” do zdjęć pod hasłem „Odblask to nie obciach”.

W ramach akcji 25 stycznia odbyło się spotkanie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, który w ciekawy sposób przedstawił przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Używając specjalnej tuby wytłumaczył też działanie odblasków. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali wykonane wcześniej plakaty dotyczące problematyki wypadków drogowych, np. zapinania pasów, korzystania z przejścia dla pieszych, dróg dla rowerów, noszenia odblasków itp.

Ponadto uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej otrzymali elementy odblaskowe, które ufundował koniński WORD. Przydadzą się z pewnością- nie tylko w ferie, ale i potem.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=44 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content