SOSW Konin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie
ul. Kaliska 19
62-500 Konin
63 242-91-61
sekretariat@sosw.konin.pl
Grupa uczniów i trzy nauczycielki stoją przed banerem reklamującym targi “Smaki regionów”. W tle jeden z pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wycieczka na targi „Smaki Regionów”

29 września uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w targach “Smaki regionów” w Poznaniu. Była to niezwykła kulinarna podróż przez 15 województw.  

Od wejścia unosił się wspaniały zapach. Stoiska pełne były pysznego, różnorodnego  jedzenia. 

Młodzież uczestniczyła w warsztatach lepienia pierogów.  Atrakcją na Scenie Kulinarnej był  pokaz gastronomiczny na żywo Laurentiu Zediu, znanego jako Chef Lorek. Uczestnicy mieli okazję poznać inspirujące przepisy. W trakcie gotowania kucharz podzielił się z publicznością przepisami na pyszne dania. Krok po kroku omówił proces powstawania potrawy. Zademonstrował również kuchenne triki, które sprawiają, że obróbka składników jest łatwiejsza, a finalny smak dania –  wspaniały. Zebrani dowiedzieli się też, co zrobić, żeby nie marnować jedzenia.

Kulinarna przygoda dobiegła końca i trzeba było wracać. Jednak na długo pozostanie w naszej pamięci – podobnie jak smaki i aromaty przepysznych produktów.

Po raz pierwszy zamieszczamy  na naszej stronie artykuł napisany, przepisany i zilustrowany przez uczennicę. Gratulujemy Dominice, a Czytelnikom życzymy interesującej lektury.

Skip to content