SOSW Konin

Wycieczka do Izabelina

11 czerwca 2019 roku uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej wyruszyli autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego ANIA I FILIP w Izabelinie.

Na miejscu przywitała ich pani Ania, która oprowadziła grupę po terenie gospodarstwa. Zwiedzanie rozpoczęto od odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego, w którym z bliska można było zobaczyć około 300 eksponatów — ssaków, ptaków, ryb gatunków zarówno z Polski, jak i z innych kontynentów. Wielką atrakcję stanowiło pomieszczenie z inkubatorami, w których „dojrzewają” jaja różnych gatunków ptaków.

Pani Ania wytłumaczyła wszystkim, jakie ptaki wykluwają się w zgromadzonych w inkubatorach jajach –  można w nich śledzić narodziny młodych ptaków, takich gatunków jak: struś afrykański, gęś garbonosa, kilka gatunków kaczek, bażantów czy przepiórek. Po inkubatorni przyszedł czas na zwierzyniec, który przysporzył wszystkim nie lada emocji.

Pomimo upalnej pogody nie była ona żadną przeszkodą dla dzieci, które mimo zmęczenia, wykrzesały z siebie resztki sił, by bawić aktywnie na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=182 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content