SOSW Konin

Wycieczka do Alpakarni

27 września uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Alpakarni. Na miejscu czekała, dobrze znana, pani Marta, która przyjęła ich bardzo serdecznie. Dzień nie był zbyt pogodny, ale alpaki i czekające atrakcje uprzyjemniły wszystkim pobyt. Przechadzając się wśród alpak uczniowie karmili je marchewkami, głaskali a także robili sobie wspólne zdjęcia. Pani Marta opowiedziała o alpakach, ich pochodzeniu, zachowaniu i pozyskiwanej z nich wełnie, która, jak się okazuje, jest cieplejsza niż wełna
owcy. Oprócz wycieczek pieszych w towarzystwie tych miłych zwierząt czy możliwości karmienia, można było również zobaczyć pokaz przędzenia i filcowania włókna alpaki. Pod koniec pobytu każdy uczestnik wycieczki mógł zakupić oryginalne pamiątki związane z alpakami.

Czas w Alpakarni upłynął szybko i intensywnie. Podekscytowani i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. Na pewno będą miło wspominać ten wyjazd i już czekają na kolejne spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami.

A na szkolnym korytarzu możecie podziwiać piękne prace wykonane przez uczestników wycieczki pt. „Alpaki”

Skip to content