SOSW Konin

Wizyta w Bibliotece

Lekcja biblioteczna w Filii MBP „Starówka”  pt: „Zabawy w Świecie Liter”

W piątek 27.04.2018 roku uczniowie naszego Ośrodka z klasy I-III C gimnazjum oraz II-III C SPdP odwiedzili Bibliotekę „Starówka” w Koninie.

Podczas spotkania z paniami bibliotekarkami dowiedzieli się „co to jest biblioteka i co ciekawego można w niej robić”. Nie tajemnicą jest, dlaczego książki z biblioteki mają w środku stemple i numerki czy dlaczego używa się zakładek. Młodzież poznała tajemnicze pismo z kropek, które tworzą litery i cyfry oraz obejrzała książki drukowane pismem Braille’a. Tym samym dowiedziała się, kto wymyślił pismo dla niewidomych i dlaczego. Nie zabrakło rozmów o książkach i czytaniu, jak również gier i zabaw, w których nasi uczniowie chętni uczestniczyli.

Wszystkim wizyta w Filii „Starówka” bardzo się podobała, na zakończenie był słodki poczęstunek oraz upominki w postaci zakładek do książek.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=121 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content