SOSW Konin

Wizyta gości z Kowna

W środę do naszego Ośrodka przyjechała delegacja z Kowna: dyrektor i nauczyciele z Kauno Statybos Ir Paslaugų Mokymo Centras. Powitaliśmy ich litewskim „laba diena” („dzień dobry”).

Goście zobaczyli, jak uczymy się na lekcjach i na zajęciach praktycznej nauki zawodu. W  pracowni gastronomicznej spróbowali  wypieków przygotowanych przez uczniów. Odwiedzili też siedzibę redakcji ośrodkowej gazety „Głos Młodzieży”. Zgodnym chórem stwierdzili, że z przyjemnością poznali szkołę.

W prezencie otrzymaliśmy tradycyjny litewski smakołyk – „skruzdelynas”, czyli „mrowisko” (tak po polsku nazywa się ten przysmak). Składa się z wielu warstw smażonego ciasta, polanych syropem miodowym i posypanych rodzynkami lub makiem. Było pysznie, słodko  i inspirująco!

Wizyta gości z Kowna to  początek partnerskiej współpracy.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=104 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content