SOSW Konin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie
ul. Kaliska 19
62-500 Konin
63 242-91-61
sekretariat@sosw.konin.pl

28 odsłona Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

Wychowankowie szkół specjalnych zatrzęśli Domem Kultury Oskard w Koninie 9 maja 2023 roku od godziny 10.00 na gościnnych deskach Domu Kultury Oskard w Koninie miała miejsce 28 już odsłona Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych.

Do Konina przyjechali uczniowie z dwóch pobliskich miejscowości, uczący się w Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w Kole i Turku, by wspólnie z organizatorami całego wydarzenia – Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Koninie – zaprezentować swój potencjał twórczy w konińskim Centrum Kultury i Sztuki.

Nowoczesna przestrzeń Domu Kultury Oskard – współorganizatora Przeglądu, pozwoliła na odbycie się wspaniałego eventu – wydarzenia kulturalnego będącego spotkaniem wyjątkowych artystów ze zgromadzoną licznie publicznością. Imprezę uroczyście otworzyli: Dyrektor Ośrodka – Katarzyna Rzymkowska oraz Prezydent Miasta Konina – Piotr Korytkowski, który objął nad nią honorowy patronat.

Młodzi artyści zaprezentowali talenty wokalne, taneczne i aktorskie w przedstawieniach teatralnych o tytułach: „Nowy”, „Pory roku” oraz „Bajka o najpiękniejszym kolorze świata”. Różnorodność ukazanej tematyki oraz eksponowanych form artystycznych wzbudziła ogromne emocje i zachwyt zgromadzonej publiczności. Wszystkie prezentacje wystawione zostały z naturalną, spontaniczną oraz nie zawsze udającą się przewidzieć, kreatywnością młodych wykonawców.

Oprócz prezentacji talentów aktorskich, wychowankowie Ośrodka w Koninie dali popis taneczny do utworu pt: „Pod wspólnym niebem” oraz zaprezentowali umiejętności wokalno-taneczne do wykonania: „Bratnie dusze”, piosenki znanych polskich wokalistów. Występy artystów o specjalnych potrzebach edukacyjnych ubarwiły wzruszające wokale uczennic: Amelii, Gabrieli i Jagody ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA z Konina pod kierunkiem dyrektor i trenera wokalnego Marleny Brzezińskiej-Stawickiej. Imprezę poprowadziła nauczycielka SOSW z Konina – Renata Soboń, która radosnymi pląsami i piosenkami rozgrzewała zgromadzoną na widowni publikę.

Wśród występujących artystów nie było przegranych – wszystkie zespoły otrzymały nagrody z rąk: dyrektor Ośrodka Katarzyny Rzymkowskiej oraz wiceprezydenta Miasta Konina Witolda Nowaka pozyskane dzięki finansowemu wsparciu Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Całe wydarzenie było okazją do integracji i wspaniałej zabawy niepełnosprawnych wychowanków ze społecznością lokalną licznie zgromadzoną na Sali kinowej.

Skip to content