SOSW Konin

W Krainie Świętego Mikołaja

W poniedziałek, 20 listopada, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej wyruszyła do Skansenu Bicz w poszukiwaniu Krainy Świętego Mikołaja.

Do tajemniczej krainy wiodła czarodziejska ścieżka obsypana białym puchem śniegu, a przed chatką Mikołaja czekała na dzieci Śnieżynka i zielony Elf, którzy zaprosili małych wędrowców do środka.

Wśród świerkowych girland, w pachnącej drewnem i choinką izdebce, Mikołaj  pasował dzieci na swoich świątecznych pomocników. Chętnie też pozował do zdjęć.

Następnie udaliśmy się na spacer po włościach Mikołaja, aż dotarliśmy do Sali, w której dzieci wspólnie z pomocnikami Mikołaja ubierały choinkę, pisały listy do  świętego Mikołaja, wałkowały ciasto na świąteczne pierniczki. Nie obyło się też bez wesołych pląsów przy choince i śpiewie kolęd przy akompaniamencie pianina.

Wszystkie listy z prośbami do świętego Mikołaja zanieśliśmy osobiście na Mikołajową Pocztę, z nadzieją, że trafią do odpowiednich worków, i że Mikołaj spełni nasze pragnienia.

Na zakończenie wycieczki odbyła się degustacja własnoręcznie przygotowanych ciasteczek. To była naprawdę duża frajda!

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=92 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content