SOSW Konin

Tydzień Patrona z Prawami Dziecka, Życzliwością i … Pluszowymi Misiami

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym imienia Janusza Korczaka w Koninie rozpoczął się Tydzień Patrona z Prawami Dziecka, Życzliwością i … Pluszowymi Misiami.

Już w piątek w całym Ośrodku pojawiły się nowe wystawy poświęcone Januszowi Korczakowi i czasom w których żył. Wspaniałą niespodziankę zrobili uczniowie i wychowawcy klas autystycznych: wykonane przez nich wielkie, kolorowe puzzle zachwycają fantazją, rozmachem i starannością. Piękne prace przygotowano też na konkursy plastyczne: Nasza malowana piosenka (ilustracje do hymnu Ośrodka) i  Mamy prawa, mamy głos.

Od dziś wszyscy chętni mogą sprawdzić swoją wiedzę o Patronie rozwiązując wielką korczakowską krzyżówkę. Uczniów odwiedzą szkolny pedagog i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, by porozmawiać o prawach dzieci oraz o oczekiwaniach i marzeniach młodych ludzi.

We wtorek na uczniów szkół z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną czeka korczakowska gra terenowa. Na razie wszystkie zadania objęte są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że – w ramach coraz ściślejszej współpracy –  wolontariuszami będą harcerze z Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej Poza Horyzontem.

Środa upłynie pod znakiem obchodów Dnia Patrona z Prawami Dziecka. W czasie uroczystej akademii nowi uczniowie Ośrodka złożą ślubowanie. Sceny, zaprezentowane przez uczniów i nauczycieli, przypomną najważniejsze fakty z życia Janusza Korczaka i główne zasady systemu wychowawczego pierwszego rzecznika praw dzieci. Poznamy też laureatów korczakowskich konkursów.

Na czwartek czekają miłośnicy dobrej kuchni – tradycyjnie będzie można skosztować potraw z czasów Janusza Korczaka.

W piątek w Ośrodku królować będą: Życzliwość i Pluszowe Misie. Pełne niespodzianek apele, kącik zabawnych fotografii, seanse w kinie Pod Pluszowym Misiem – więcej nie możemy zdradzić.

Leave a Comment

Skip to content