SOSW Konin

Sztuka zwycięża niepełnosprawność – za nami Jubileuszowy Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

W poniedziałek 8 maja 2017 roku od godziny 10.00 na deskach Konińskiego Domu Kultury swoje nieprzeciętne uzdolnienia prezentowali niezwykli artyści.

Do Konina przyjechały dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół specjalnych z Koła, Rychwała, Słupcy i Turku i wspólnie z gospodarzami imprezy – uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie – bawili i zachwycali zgromadzoną tłumnie publiczność.

Jubileuszowy, bo już XXV Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych, nie bez przyczyny zbiegł się z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – był to czas szczególny, który miał na celu pokazać, że wszyscy ludzie są równi oraz, że zamiłowanie do różnych dziedzin sztuki wśród osób niepełnosprawnych jest nie mniejsze niż wśród osób sprawnych. Na scenie partnera festiwalu – Konińskiego Domu Kultury, oprócz prezentacji przedstawień teatralnych, gościnnie wystąpiły grupy taneczne ze Szkoły Tańca i Baletu „Fart” z Konina. Zgromadzona publiczność miała również okazję usłyszeć piękne wokale dwóch młodych dziewcząt – Karoliny Pordąb i Agaty Sieczkowskiej.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki – w jego imieniu zastępca Kierownika Wydziału Oświaty pan Piotr Pilarczyk oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu pani Elżbieta Streker-Dembińska dokonali otwarcia festiwalu.

W dowód uznania za organizację wyjątkowego – pięknego wydarzenia jakim jest Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych Prezydium Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wyróżniło honorową odznaką „Przyjaciel Dziecka” Panią Violettę Czech-Sikorską, Małgorzatę Pawlińską i Katarzynę Rzymkowską.

W foyer sali teatralnej można było zobaczyć dorobek artystyczny uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – prace wykonane przez uczestników dzisiejszej imprezy. Był też czas na integrację, rozmowy i wymianę wrażeń podczas słodkiej przekąski w specjalnie przygotowanej kawiarence.

Zapraszamy za rok.

Pisali o nas w mediach…
http://konin.naszemiasto.pl/artykul/przeglad-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych-doczekal,4111372,artgal,t,id,tm.html

https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/109676/mlodzi_zdolni_na_przegladzie_artystycznym_szkol_specjalnych

http://www.wkonin.pl/go.live.php/PL-H167/aktualnosci/29165/przeglad-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych-obchodzi-swoj-jubileusz.html

http://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/3399/niepelnosprawni-artysci-wystapili-na-scenie-w-kdk-odbyl-sie-festiwal-szkol-specjalnych.html

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=56 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content