SOSW Konin

Święto Szkoły w konwencji Dzikiego Zachodu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koninie

W piątek 2 czerwca 2017 roku na boisku szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie odbył się festyn z okazji Święta Szkoły. Szkolny dziedziniec na kilka godzin zamienił się w iście Westernowe Miasteczko. Na scenie zaaranżowanej na styl Dzikiego Zachodu, prowadzący imprezę, w kowbojskim kapeluszu zapowiadał kolejne punkty programu. Wszystko odbywało się przy żywych brzmieniach muzyki country, a wisienką na torcie okazała się możliwość przejażdżki na koniu rodem z westernu.

Na uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół ośrodka czekała w tym dniu moc atrakcji. Tak jak każdego roku uczniowie brali udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych zakończonych loterią fantową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez nauczycieli, m.in. stoisko sensoplastyczne, profilaktyczne, malowanie twarzy, bańki mydlane czy fotobudka.

Dla miłośników dobrego jedzenia nie zabrakło okazji do smakowania potraw – można było skosztować kiełbaskę z grilla, grochówkę z kotła, swojskich przysmaków takich jak domowy chleb z pastą i kiszonym ogórkiem czy wypieków cukierniczych przygotowanych przez uczniów z ośrodka. Dzieci stały w kolejce po popcorn oraz na dmuchany zamek, które były wielką atrakcją szczególnie dla najmłodszych. Na scenie można było zobaczyć występy artystyczne wychowanków ośrodka w dopracowanych układach tanecznych; balsamem dla ucha były piękne wokale uczennic prezentowane w polskich oraz angielskich przebojach. Gościem specjalnym festynu był instruktor tańca – pan Mateusz Włodarek, który integrował wszystkich uczestników festynu podczas żywych układów tanecznych.

W organizację festynu włączyli się harcerze z 36 DH „Nieprzetartego Szlaku” im. Małoletniaków w ramach projektu edukacji obywatelskiej „MOC GŁOSU” dofinansowanego z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Święto Szkoły było znakomitą okazją do wyróżnień i odznaczeń zasłużonych wychowanków ośrodka. Wielu wzruszeń uczestnikom festynu dostarczyło podsumowanie plebiscytu na „Sportowca Roku”, którym, w wyniku głosowania, została Magdalena Stałanowska – uczennica I klasy gimnazjum, tegoroczna złota medalistka Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii. Równie emocjonującym wydarzeniem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żyjmy zdrowo kolorowo”, którego organizatorem i fundatorem nagród była Fundacja Przyjaciół Zdrowia. Nagroda główna w konkursie – rower – powędrował do Izabeli Kwaśniewskiej – uczennicy III klasy gimnazjum.

Większość atrakcji dla dzieci, nagrody i słodkości były zapewnione dzięki szczodrości sponsorów oraz zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli ośrodka. W tym roku organizację Święta Szkoły wsparli: Hufiec ZHP Konin, Firma „Fructis” A. Sarnowski z Sompolna, Bank Spółdzielczy z Konina, „Other” Budownictwo M.A. Borowscy z Tuliszkowa, Restauracja „Meteora” z Tuliszkowa, Mechanika oraz Blacharstwo Samochodowe T. Marciniak z Wymysłowa.

O nas w mediach:

https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/110126/dziki_zachod_w_koninie_czyli_festyn_z_okazji_swieta_sosw

http://wielkopolska.tv/konin-sosw-na-dzikim-zachodzie/#/?playlistId=0&videoId=0

http://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/3723/westernowe-miasteczko-i-kowbojskie-kapelusze-w-specjalnym-osrodku-jak-na-dzikim-zachodzie.html

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=70 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content