SOSW Konin

Święto szkoły

Święto szkoły

W dniu 29 maja 2015 r. z okazji Święta Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w Koninie odbyła się impreza rekreacyjno- sportowa.

Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych na płycie boiska szkolnego oraz w sali gimnastycznej pod hasłem: „Na sportowo, kolorowo”. Wspaniałe, choć czasem i ciężkie zmagania zostały nagrodzone wylosowanymi przez dzieci upominkami.

Mogliśmy także oglądać zjawiskowy mecz piłki nożnej starszych uczniów oraz grę w zbijaka poduszką, a wszystko to pod czujnym okiem trenerów i sędziów. Zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami od Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.

Rozwiązaliśmy także kilka konkursów, za które uczniowie otrzymali piękne niespodzianki

i dyplomy. Były statuetki za VIII Ogólnoośrodkowy Konkurs Karaoke, a także duże upominki za konkurs „Żyjmy zdrowo”, między innymi rower ufundowany przez Fundację Przyjaciół Zdrowia.

Czas umilały nam występy artystyczne naszych uczniów, między innymi: „Smurfy”, „Wakacyjna lista przebojów”, „Aerobic Dance” oraz piękne piosenki zaśpiewane przez Karolinę Pordąb. Nie zabrakło także gości: Zespołu artystycznego z Domu Pomocy Społecznej oraz Pana Sławomira Pilarskiego, który zaprosił nas na wspaniały koncert rockowy na powietrzu.

Uczestnicy imprezy oraz zaproszeni goście mogli brać udział w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Były to: kiermasz książek i rozmaitości, stoisko profilaktyczne, stoisko fryzjerskie, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, malowanie na asfalcie, zajęcia w ogrodzie, stoisko z okazji Dnia Chleba, zabawy z chustą animacyjną oraz wielkie bańki mydlane. Było także wiele atrakcji kulinarnych.

Spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie, ale też przemiło i sympatycznie.

Leave a Comment

Skip to content