SOSW Konin

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Jako Ośrodek jesteśmy głównym inicjatorem obchodów tego wydarzenia na terenie miasta Konin.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest znakiem solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

 Akcja  „Zaświeć się na niebiesko”, zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks, widoczna będzie w Koninie w wielu miejscach. Na niebiesko zaświeci się most żelazny im. Józefa Piłsudskiego, Centrum Organizacji Pozarządowej, Urząd Miasta Konina oraz okna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Dzięki współpracy z Biurem Nieruchomości Invicus na bilbordach przy głównych skrzyżowaniach w mieście pojawią się specjalne plakaty promujące wydarzenie.  Nawiązano również współpracę z agencją ADAR w celu promowania naszego wydarzenia w autobusach MZK.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w SOSW składają się z kilku wydarzeń angażujących uczniów.

Odbędą się: „Niebieska sesja zdjęciowa”, zabawy z chustą animacyjną oraz biegi wszystkich klas pod hasłem „Pobiegnij na niebiesko”. Uczniowie szkoły branżowej przygotują niebieską słodką przekąskę.
W ramach współpracy i integracji ze środowiskiem lokalnym zorganizowano  konkurs plastyczny pt. „ Autyzm, odmień moją historię” dla chętnych konińskich  przedszkoli i szkół.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do włączenia się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu – załóż niebieską koszulkę lub apaszkę i bądź z nami w tym dniu!

Skip to content