SOSW Konin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie
ul. Kaliska 19
62-500 Konin
63 242-91-61
sekretariat@sosw.konin.pl

Światowe Dni Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości  Autyzmu. Po raz kolejny  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie przyłączył się do tej inicjatywy. W Ośrodku i w mieście pojawiły się plakaty z hasłem tegorocznej akcji: „Bądź otwarty, tylko bardziej”.

We wtorkowe przedpołudnie 4 kwietnia 2023 roku uczniowie, nauczyciele oraz rodzice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Janusza Korczaka w Koninie wraz
z  klasami mundurowymi z  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im Stefana Batorego  przeszli niebieskim korowodem ulicami miasta Konina. Do wspólnej akcji, dbając o nasze bezpieczeństwo włączyła się  Komenda Miejska Policji w Koninie, „Niebiescy dla niebieskich”.

Podczas przemarszu mieszkańcom Konina uczniowie rozdawali ulotki, opisujące czym jest autyzm. Na Placu Wolności uczestnicy happeningu spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami konińskich szkół, a także z przedstawicielami lokalnych władz. W trakcie spotkania ułożona została niebieska linia z przygotowanych wcześniej puzzli, która była symbolem jedności z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas happeningu wszyscy wzięli udział w zabawach z animatorami z „Wytwórni zabawy 7 niebo”.

Na Placu Wolności Policjanci z Konina rozłożyli namiot oferując różne atrakcje. Ważnym elementem spotkania była obecność „Sierżanta Pyrka”, który umilał czas wszystkim obecnym.

Na zakończenie  wspólnego świętowania zaproszeni goście  otrzymali podziękowania i wrócili bezpiecznie do domu.

Skip to content