SOSW Konin

“SPORT TO MY”

W piątek 10 września, pod hasłem “SPORT TO MY”  odbył się w naszym Ośrodku Narodowy Dzień Sportu, w którym  brała udział cała społeczność szkolna.  

W tym dniu  obowiązywał strój sportowy. Od rana na sali gimnastycznej odbywały się  konkurencje sprawnościowe oraz gry i zabawy ruchowe dla uczniów z autyzmem. Dopisała piękna pogoda, więc na boisku szkolnym uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych. 

Dużo emocji i zdrowej rywalizacji wzbudził turniej badmintona, do którego przystąpili uczniowie z klas Szkoły Podstawowej i Branżowej I Stopnia.

 Dla zaakcentowania IX edycji tego wydarzenia, w południe, chętni uczniowie przebiegli dziewięć okrążeń wokół boiska szkolnego.

Na zakończenie Narodowego Dnia Sportu, w Woli Podłężnej, w zaprzyjaźnionej kręgielni FART,  odbyły się zajęcia treningowe Klubu Olimpiad Specjalnych z bowlingu.

Cała impreza przebiegała w duchu sportowej rywalizacji. Na twarzach uczestników gościł uśmiech a na podsumowanie sportowych zmagań każdy uczeń  został poczęstowany czerwonym, soczystym jabłkiem.

Skip to content