SOSW Konin

Program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koninie brał udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Koordynatorem programu była pani Renata Szymańska-Szczepaniak, która prowadziła zajęcia w klasie IV -VII szkoły podstawowej. Wychowawcą klasy jest pani Lidia Huderewicz, która z zaangażowaniem uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Program miał na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów w polskich szkołach.

Pani Renata Szymańska-Szczepaniak przeprowadziła cykl zajęć z uczniami klasy IV-VII. Pierwsze zajęcia miały na celu poszerzenie  wiedzy na temat znajomości różnych rodzajów zbóż oraz produktów zbożowych, a także ich znaczenia w codziennej diecie i  pozytywnego wpływu na organizm człowieka.
Kolejne zajęcia to gra szkolna, która dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom pozwoliła uczestnikom poszerzyć ich wiedzę na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz pomogła w utrwaleniu przyswojonych informacji w atrakcyjny i efektywny sposób.

Ostatnie zajęcia polegały na przygotowaniu razem z uczniami pysznego dania na bazie produktów zbożowych. Uczniowie przygotowali pancakes jogurtowe korzystając z przepisu oferowanego przez organizatorów programu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach, które zostały przygotowane w sposób ciekawy i wzbudzający kreatywność.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=101 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content