SOSW Konin

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Książka z bajkami dla dzieci „Golinianie dzieciom” a w niej bajka autorstwa nauczycielki z naszego ośrodka.

W ramach konkursu literackiego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Golinie na napisanie bajki dla dzieci pod hasłem „Golinianie dzieciom” została wyróżniona nauczycielka naszego ośrodka – pani Lidia Grobelna. Pani Lidka zgłosiła do konkursu bajkę swojego autorstwa „O Dzięciołku Kornelku, który nigdy nie nauczył się latać”, do której ilustracje wykonała utalentowana plastycznie uczennica trzeciej klasy gimnazjum – Izabela Kwaśniewska. Według autorki to talent ilustratorski Izy był inspiracją do napisania tej bajki.

Bajka o Dzięciołku Kornelku dotyczy obszaru szczególnie bliskiego naszej szkolnej społeczności – niepełnosprawności oraz wynikających z niej ograniczeń w funkcjonowaniu, zarówno społecznym jak i emocjonalnym. Może służyć w sensie stricto terapeutycznym jako ukojenie drzemiących w dziecku lęków przed odrzuceniem, nieakceptacją otoczenia lub być po prostu przyjemnym opowiadaniem czytanym dziecku.

Bajka o Dzięciołku Kornelku została wydana wraz z innymi dziewięcioma bajkami w książce pt:” Golinianie dzieciom” przez Bibliotekę Publiczną w Golinie i nagrodzona 16 czerwca 2018 roku w Parku Miejskim podczas obchodów Dni Goliny. Nakłady książki zostaną przekazane przez organizatora do bibliotek publicznych oraz bibliotek szkolnych.  Liczymy, że książka „Golinianie dzieciom” z bajką naszej nauczycielki, zagości i w naszej bibliotece szkolnej oraz przez lata posłuży jako interesujące czytadło zarówno uczniom, jak i ich rodzicom czy nauczycielom.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=139 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content