SOSW Konin

Podaruj uśmiech dzieciom z Ukrainy

Od 28 lutego 36 Drużyna Harcerska NS im. Małoletniaków i Samorząd Uczniowski prowadzili akcję „Podaruj uśmiech dzieciom z Ukrainy”, w ramach której zorganizowali na terenie naszego Ośrodka zbiórkę pluszaków, zabawek, gier, klocków, materiałów papierniczych i innych artykułów  potrzebnych dzieciakom.

Zainteresowanie akcją i zaangażowanie w nią było ogromne. Codziennie uczniowie, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy Ośrodka przynosili dary i wspierające liściki. Pomagały także organizacje działające w naszej szkole, przyjaciele i sympatyczne zuchy z Żychlina. 

Dzięki naszej hojności mogliśmy obdarować bardzo wiele dzieci, które trafiły do nas, uciekając przed wojną. Część zabawek przekazaliśmy do „Miejsca Dobra”, które działa w Koninie przy ul. Dworcowej (warto tam zajrzeć i zapytać, jakie mają potrzeby).

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy całym sercem pomagali: przynosili podarunki, pisali pokrzepiające kartki, układali zabawki i przekazywali je bezpośrednio dzieciom. Jesteście WSPANIALI.

Renata Soboń

Skip to content