SOSW Konin

Październik Miesiącem AAC

Od kilku lat w naszym Ośrodku październik obchodzimy jako miesiąc Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej. Tegoroczne hasło międzynarodowej akcji Październik Miesiącem AAC brzmi: „Wyjdź, zabierz głos i przebij się w odradzającym się świecie! „

W tym roku zwracamy się do Użytkowników AAC, ich rodzin, najbliższych, przyjaciół. Wyjdźmy z domów! Niech odradzający się z pandemicznej izolacji świat usłyszy nasz głos!

Chcemy towarzyszyć osobom  ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom i terapeutom w poszukiwaniu, odkrywaniu i tworzeniu nowych sposobów komunikowania się z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji. Pragniemy rozpowszechniać wiedzę na temat możliwości wykorzystania metod AAC w życiu czy terapii osób niemówiących lub mających problemy z porozumiewaniem się.

Dajmy naszym podopiecznym szansę na wyrażanie swoich potrzeb i myśli,  na dokonywanie wyborów czy komentowanie tego co dla nich ważne, a także na nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi.  

W ramach tegorocznych działań zachęcamy: 

  • uczniów do wzięcia udział w konkursie plastycznym „Wiersze i bajeczki z AAC-owej półeczki”,
  • użytkowników AAC do wypożyczenia książeczek do czytania uczestniczącego w ramach „małej biblioteczki”
  • rodziców, opiekunów i nauczycieli do zapoznania się z informacjami na temat AAC zamieszczonymi na szkolnym korytarzu i w formie broszury
  • nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w warsztacie „Zgadnij, kto to? Zgadnij, co to? I odpowiedz nam z ochotą”

Bądźcie z nami!!!

Skip to content