SOSW Konin

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa.

W akcje bookcrossingowe aktywnie włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne. W tym roku i nasz ośrodek przyłączył się do ogólnopolskiej akcji bookcrossingowej. Zebranymi wśród społeczności szkolnej i osób nam zaprzyjaźnionych książkami postanowiliśmy podzielić się z innymi. Ponad sześćdziesiąt uwolnionych książek z dołączoną informacją, że książka nie jest zagubiona i można wziąć ją ze sobą zostały dostarczone do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. W akcję włączyli się uczniowie przygotowując książki do uwolnienia w oznaczonym miejscu.

Wierzymy, że zorganizowana przez nasz Ośrodek akcja bookcrossingowa odbije się szerokim echem w całej Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej – bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych w nich ludzi. Mamy nadzieję, że słowo pisane popularyzowane nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych, przyczyni się do wzrostu czytelnictwa a przekazane przez nas książki nabiorą nowego życia zapewniając miłe chwile innym.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=134 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content