SOSW Konin

Odszedł na Wieczną Wartę – Żegnamy Majora Antoniego Krysiaka

Z ogromnym smutkiem żegnamy Pana Majora Antoniego Krysiaka, Niezwykłego Człowieka, Nieocenionego Przyjaciela, Bohaterskiego Żołnierza polskiej wojny obronnej w 1939 roku, Wielkiego Patriotę, Wychowawcę. Odszedł na Wieczną Wartę 26 listopada.

Pan Major Antoni Krysiak był wychowankiem Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 1 w Koninie, która mieściła się w budynku przy ulicy Kaliskiej. Wartości wyniesione ze Szkoły przekazywał następnym pokoleniom – również naszej społeczności. Zawsze z wielką dumą wspominał szkolne lata, swoich nauczycieli i kolegów. Opowiadał o swoim żołnierskim szlaku w czasie wojny, życiu i służbie Ojczyźnie w czasach pokoju.

To wspaniałe, że przez wiele lat mieliśmy zaszczyt gościć Pana Antoniego Krysiaka – serdecznego, skromnego, zawsze uśmiechniętego Małoletniaka, który z radością dzielił się z nami swoim doświadczeniem i mądrością. Spotkania te były dla nas niezwykłą lekcją patriotyzmu, miłości do Ojczyzny, wielkiego szacunku do ludzi. Dziękujemy, Panie Majorze…

Panie Antoni, będzie nam Pana bardzo brakowało, Pańskich wspomnień, anegdot i ponadczasowych mądrości… Będzie nam brakowało Pana.

Z żalem mówimy: Żegnaj Drogi Przyjacielu! W naszych sercach i pamięci będziesz zawsze.

Dyrekcja i społeczność Ośrodka oraz harcerki i harcerze 36 Drużyny Harcerskiej „Nieprzetartego Szlaku” im. Małoletniaków.

Skip to content