SOSW Konin

Obóz sportowy Zakopane 2022

Obóz sportowy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin odbył się w Zakopanem, w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Maria,  w terminie 15-25 września. Uczestniczyło w nim siedmiu uczniów naszego ośrodka z opiekunami.

W niezwykle malowniczych warunkach, nasi  sportowcy mogli wzmocnić kondycję i doskonalić swoje sportowe umiejętności. Codzienne gimnastyki, treningi bocce, piłki nożnej i marsze z kijkami nordic walking przeplatane były górskimi wycieczkami, turniejami bowlingowymi, kąpielami w basenach termalnych i w zakopiańskim aquaparku. Podczas trwania obozu odbył się Regionalny Turniej Bocce. Zawodnicy w grach drużynowych rywalizowali o miejsca medalowe. Emocji było co niemiara.

Obóz sportowy to także wspaniała okazja do integracji, wymiany klubowych doświadczeń i odkrywania talentów, zarówno zawodników, jak i kadry instruktorskiej. Wieczorki taneczne, turnieje sprawnościowe, wspólne śpiewanki i rozgrywki w bingo dostarczały wielu radosnych chwil i tworzyły wyjątkowy klimat, za którym wszyscy będą tęsknić.

Obóz dofinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki  w ramach zadania:  Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych umowa nr: 2022/0091/0082/Sub.C/DS-SN/3/MSa.

Skip to content