SOSW Konin

Niepełnosprawni artyści podczas XXVII Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

W środę 18 września 2019 roku w godzinach dopołudniowych Koniński Dom Kultury wypełniła wyjątkowa publiczność, skupiająca miłośników talentów dzieci i młodzieży biorących udział w XXVII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Organizatorem wydarzenia  był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie przy współpracy z  Konińskim Domem Kultury. Patronat nad Przeglądem objął Prezydent Miasta Konina – Piotr Korytkowski.

Zgromadzonych na sali gości powitała dyrektor Specjalnego Ośrodka – pani Katarzyna Rzymkowska wraz z reprezentującym Urząd – sekretarzem Miasta  Markiem Zawidzkim. W atmosferę występów publiczność wprowadziły dwie uczennice ośrodka – Krystyna i Amelia  Kołakowskie w piosence: „Pięknie żyć”. Po nich przyszedł czas na występy zaproszonych zespołów. Na scenie KDK-u swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały zespoły ze szkół specjalnych w Rychwale, Turku i Koninie. Można było je zobaczyć w przedstawieniach teatralnych: „Wiosenne przebudzenie”,  „Od ziarenka do bochenka” i „Zakochana myszka”. Warto dodać, że zabawną opowieść o zakochanej myszce napisała nauczycielka z SOSW w Koninie pani Barbara Stefańska. Oprócz profesjonalnej gry aktorskiej, oczy widzów zachwyciła bogata scenografia, a emocji dodała poruszająca muzyka. Uczestnicy Przeglądu dostarczyli licznie zgromadzonej publiczności niezapomnianych wrażeń, za które doczekali się owacji na stojąco.

Pomiędzy kolejnymi występami na scenie można było zobaczyć żywiołową salsę w wykonaniu uczniów Ośrodka: Kasi Szymczak i Daniela Sobiegraja.  Niezwykłych emocji dostarczyła wszystkim zgromadzonym zaprzyjaźniona z Ośrodkiem Gabrysia Piotrowska w tańcu będącym energetyczną niespodzianką. Całą imprezę poprowadziła  pani Agnieszka Kieliszewska.

Przegląd Zespołów to czas istotny i szczególny dla osób z niepełnosprawnością; dający szansę na bliższe ukazanie się w społeczności lokalnej, udowodnienie, że w osobach niepełnosprawnych drzemie wielki potencjał, często niedostrzegany  w środowisku. Już dziś z niecierpliwością wyglądamy kolejnej odsłony tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Media o nas:

https://www.przegladkoninski.pl/PL-H45/4/13283/xxvii-przeglad-zespolow-artystycznych-niepelnosprawni-artysci-na-scenie-kdk-u.html

http://infokonin.pl/niepelnosprawni-artysci-podczas-xxvii-przegladu-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych/

https://gloskoninski.pl/niepelnosprawni-artysci-podczas-xxvii-przegladu-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych/

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=185 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content