SOSW Konin

Nasze mamy na medal

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie po raz trzeci miała zaszczyt zgłoszenia spośród matek naszych podopiecznych kandydatek do wyróżnienia  tytułem „Matki na Medal”. Dziękujemy za danie nam tej możliwości choć wybór zawsze jest bardzo trudny. Typując kandydatki traktujemy to jednocześnie jako reprezentacje wszystkich mam naszych podopiecznych. To są matki przed którymi życie, najczęściej zupełnie nieoczekiwanie postawiło całkiem nowe  wyzwanie. Zaakceptowanie, wyznaczenie nowych celów w życiu, przewartościowanie dotychczasowych. Odnajdywanie w sobie pokładów i bezmiaru siły, nie tylko fizycznej. One wiedzą to na pewno – moje dziecko będzie mnie potrzebować na długo, bardziej niż inne dzieci. Życie staje się nieustanną troską nie tylko o zdrowie, bezpieczeństwo czy byt ekonomiczny. Marzą aby ich dziecko było akceptowane, miało przyjaciół a wsparcie płynęło nie tylko z serca i rąk matki. Zapominają jak bezcenne jest ich zdrowie, siły, optymizm i inni wokół. Niekiedy po prostu nie mają dla siebie czasu. Możliwość wyróżnienia jest zauważeniem „trudu”, pokonywania wyzwań przez matki naszych podopiecznych.

Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie ONA a w roku bieżącym mamy były wyróżniane po raz dziewiąty. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie 23 maja. W gronie dziewięciu wyróżnionych „MAM NA MEDAL” była pani Barbara Połatyńska, mama Michała i pani Elżbieta Pordąb, mama Karoliny.

Serdecznie gratulujemy wyróżnieńi dziękujemy za Wasze uśmiechnięte twarze.

O Nas w mediach:

http://konin.naszemiasto.pl/artykul/mama-na-medal-konin-2017-zdjecia,4126648,artgal,t,id,tm.html

https://www.youtube.com/watch?v=od_9AyehLCc

https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/109917/konin_tuz_przed_dniem_matki_wyroznili_dziewiec_mam_na_medal

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=62 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content