SOSW Konin

Myślę, więc nie śmiecę

Ogólnopolska akcja sprzątania świata … jak zawsze społeczność naszego Ośrodka z zaangażowaniem włączyła się w to proekologiczne działanie ☀️Już 28 raz, Fundacja „Nasza Ziemia”, tym razem pod hasłem „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!”, zaprosiła do działania .

Wzięliśmy udział w dwóch apelach, podczas których dowiedzieliśmy się nie tylko tego, jak długo rozkładają się śmieci i jak należy je segregować, ale przede wszystkim poznaliśmy konsekwencje, jakie dla naszego środowiska naturalnego i tym samym dla nas ludzi, niesie bezmyślne pozostawianie śmieci w lasach, na plażach czy też w akwenach wodnych. Doświadczyliśmy również tego, jak szybko „jeden nic nie znaczący” papierek czy butelka może urosnąć w górę odpadów i dowiedzieliśmy się co sami możemy zrobić, by śmieci było mniej.

Choć pogoda spłatała nam figla, uniemożliwiając wyjście na zewnątrz i posprzątanie choć kawałka świata, wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której mogliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę i wykazać się kreatywnością wykonując eko-ludka z różnego rodzaju śmieci. Ta zabawa spodobała się nam wszystkim najbardziej ?

Świat będziemy sprzątać zawsze, codzienne, przy okazji. Obiecaliśmy sobie też, że nie będziemy więcej zatruwać naszej wspólnej przestrzeni i postaramy się nie „porzucać” śmieci byle gdzie. Bo teraz już wiemy, że ratowanie świata każdy z nas musi zacząć od siebie!

Skip to content