SOSW Konin

Mój głos. Moja społeczność

Co wnoszę do mojej Społeczności? To tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

Obchody wydarzeń w Koninie zorganizowała Fundacja OTWARCIE. Z tej okazji 21 marca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego włączyli się w okolicznościową imprezę dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich opiekunów.

Uczestnikami spotkania były także osoby z zespołem Downa z: Fundacji „Otwarcie”, przedszkola nr 32, przedszkola nr 10, OREW w Marianowie, DPS ze Strzałkowa oraz rodzice.

W ramach imprezy tego wyjątkowego dnia w hali sportowej przy ul. Dworcowej dla wszystkich zaproszonych gości zostały przygotowane skarpety z tektury, które wspólnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zespołem Downa można było dowolnie pomalować kolorowymi farbami. Z okazji dziesiątych obchodów nie zabrakło także pysznego tortu i słodkich ciasteczek.

Po wspólnych warsztatach, uczestnicy wyruszyli na skarpę przy placu Niepodległości, gdzie wykonali wspólne zdjęcie. Następnie kolorowy korowód z gigantycznymi, symbolicznymi skarpetami przeszedł główną ulicą Konina. Podczas wspólnego happeningu osoby z zespołem Downa rozdawały Koninianom jabłka z logo Światowego Dnia Zespołu Downa.

21 marca to również pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie z Zespołem Downa ze SOSW wykonali odciski dłoni w kształcie motyli. Kolorowe prace uczniów zawisły na szkolnym korytarzu. Wyjątkową galerię mogą podziwiać czniowie, nauczyciele i rodzice.
Dzień Osób z Zespołem Downa był dla uczniów wspaniałym wydarzeniem pełnym radości i niespodzianek.

Leave a Comment

Skip to content