SOSW Konin

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

2 grudnia w hali Rondo w Koninie odbyła się, już po raz dwunasty, impreza integracyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, pod nazwą „Zmysłowy Świat”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedszkoli i klas integracyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Uczniowie naszego Ośrodka: Kinga Jaskólska, Kinga Kowalczyk, Weronika Durska, Katarzyna Włosiniak, Jolanta Czerniejewska, Ewelina Janczak oraz Agnieszka Wiśniewska pod kierownictwem pań: Joanny Szczepaniak i Agnieszki Jasińskiej przedstawiły zebranym pantomimę „Jaś i Małgosia”, która została przyjęta z dużym aplauzem.

Inni uczniowie: Krystian Nowacki i Sylwia Zajączkowska wraz z nauczycielkami panią Marią Ćwiek i panią Renatą Herman przygotowali stanowisko, na którym znalazły się nie tylko wytwory ze szkolnej pracowni krawieckiej, jak poduszki, poduszeczki, maskotki, lecz również wykonane przez uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy bombki, mikołaje i różnobarwne dekoracje świąteczne.

Warto nadmienić, że przygotowania do imprezy rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to uczniowie klas I-III C oraz I-II F Gimnazjum z wychowawcami: panią Joanną Przybylską i Pauliną Ograbisz, wykonali instrumenty muzyczne, zainspirowane warsztatami Capoeira, które poprowadził 17 listopada w naszej szkole pan Piotr Glapa. Elementy Capoeiry zostały wykorzystane również podczas zabawy na hali Rondo. Był też czas na wesołe i spontaniczne tańce w dyskotekowych rytmach. To było naprawdę radosne świętowanie.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=35 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

    

Leave a Comment

Skip to content