SOSW Konin

Konińskie Dnia Autyzmu

Czternasty raz z kolei Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy  im. J. Korczaka zorganizował Dni Autyzmu w Koninie włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Konińskie Dni Autyzmu odbywały się w dniach 5-9 grudnia 2022r.

Od poniedziałku 5 grudnia do piątku 9 grudnia, dzięki gościnności Centrum Organizacji Pozarządowych, mieszkańcy Konina mogli  obejrzeć wystawę w ramach Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży z autyzmem, pt. „W świątecznym klimacie”. Wernisaż wystawy był okazją do spotkania się z niezwykłą twórczością, światem postrzeganym przez osoby z autyzmem i zapisanym przez nie za pomocą obrazu. Twórcami prac plastycznych przeglądu były dzieci i młodzież konińskich szkół i przedszkoli.

W dniach 6-7 grudnia 2022r. uczniowie brali udział w zmaganiach sportowych, pod hasłem „Na sportowo-kolorowo”. Wśród wielu konkurencji, zadań, wspólnych zabaw mieli możliwość odpoczynku w zorganizowanej i wyposażonej do tego przestrzeni.

W tym samym dniu 6 grudnia 2022r. na terenie Ośrodka gościli rodzice. Była to okazja do integracji, szczególnie z nowymi rodzicami, a także wspólnych rozmów i wymiany własnych doświadczeń.

Kolejny dzień 8 grudnia 2022r. był okazją do zabaw mikołajkowych. Uczniowie w niebieskich czapeczkach „Mikołaja” mieli możliwość do: zabaw z chustą animacyjną, „bitwy” na śnieżki oraz wspólne ubieranie choinki przy świątecznych dźwiękach.

Realizacja XIV Konińskich Dni Autyzmu 2022 była możliwa dzięki środkom finansowym przyznanym przez PFRON i realizowanym przez Miasto Konin, pozyskanym przez Stowarzyszenie „Razem Damy Radę” oraz we współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych i firmą INVICUS.

Oficjalnym partnerem projektu jest Miasto Konin oraz PEFRON.

Skip to content