SOSW Konin

Koniński Budżet Obywatelski

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 19 września można oddawać głosy internetowo lub 19 września w lokalu wyborczym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami. Liczymy na Wasze głosy!!!

Zadanie małe nr 22 – „Edukacyjny ogród warzywno-kwiatowy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie.

Dobry wybór-Zagłosuj!!!

W ramach projektu wnioskodawcy planują założenie ogrodu edukacyjnego z przestrzenią warzywną, kwiatową, owocową, relaksu i warsztatową i udostępnienie go dzieciom i młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej. W ogrodzie odbywać się będą zajęcia edukacyjne i warsztaty ekologiczne. Będzie to także świetne miejsce do relaksu i wypoczynku. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa głosom powstanie zielony zakątem pełen pasji i radości.

Link do głosowania bip.konin.eu/kbo_glosowanie

Zadanie małe nr 23 „Nie boczcie się na bocce – bocce to gra dla każdego…” zakłada budowę pierwszego w Koninie boiska do gry, której początki sięgają czasów imperium rzymskiego. Włoska odmiana coraz bardziej popularnej bocce wymaga powstania boiska otoczonego bandami. Nasze boisko będzie miało powierzchnię 6 x 20 m, a tor do gry – 3 x 18 m.

Dobry wybór-Zagłosuj!!!

Kibice i zawodnicy będą mogli usiąść na wygodnych ławkach i obserwować przebieg gry polegającej na umieszczeniu kul własnego koloru jak najbliżej kuli białej, wyrzucanej na boisko na początku spotkania.

Bocce jest świetnym sposobem na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Grać może każdy, bez względu na wiek, płeć i poziom sprawności. Na boisku mogą zatem spotkać się dziadkowie i wnuki. Wszyscy będą dobrze bawić się i rozwijać fizyczną kondycję.

Stwórzmy razem interesujące miejsce w Koninie, miejsce historycznych spotkań! Zagłosujmy na zadanie małe nr 41 „Ocalić od zapomnienia” – Izba Pamięci Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 1 w Koninie.

Szkoła funkcjonowała w naszym mieście w latach 1928-1938. Była to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Powstała na polecenie Józefa Piłsudskiego. O jej popularności świadczy fakt, że na jedno miejsce przypadało często kilkudziesięciu chętnych (mimo wysokich wymagań stawianych kandydatom). W czasie II wojny światowej nauczyciele i absolwenci szkoły walczyli ofiarnie w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, w Ludowym Wojsku Polskim i w organizacjach zbrojnych działających w polskim podziemiu. Po wojnie z równym oddaniem wzięli udział w odbudowie Ojczyzny.

Boisko przy Kaliskiej to zadanie duże nr 11. Projekt zakłada budowę boiska sportowego przystosowanego do gry w piłkę nożną, koszykówkę, tenisa ziemnego i badmintona. Całość boiska (o wymiarach 22 x 45 m) zostanie otoczona ogrodzeniem, będącym jednocześnie łapaczem piłek. Zwiększy to bezpieczeństwo sportowców.

Dobry wybór-Zagłosuj!!!

Na boisku swoją sprawność fizyczną będą mogli doskonalić mieszkańcy Konina, podopieczni fundacji, sportowych stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej.

Lokalizacja boiska na terenie Ośrodka wpłynie na ograniczenie kosztów eksploatacji i efektywne zarządzanie obiektem.

Link do głosowania: bip.konin.eu/kbo_glosowanie

Skip to content