SOSW Konin

Koci Tydzień

Koci Tydzień obchodzony w naszym Ośrodku rozpoczął się 14 lutego kawiarenką walentynkową, z której dochód, w kwocie 374 zł, został przekazany na rzecz konińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Kawiarenkę obsługiwali uczniowie SPdP wraz z paniami: Hanią Paluszyńską, Renatą Herman i Grażyną Koziorowską. Ciasta do kawiarenki upiekły panie: Asia Potrzebowska i Renata Szczepańska-Szymaniak.

Kolejnym działaniem w tym szczególnym tygodniu było zorganizowanie wystawy prac konkursowych: „Koty, kotki i koteczki” i wyłonienie zwycięzców.

Natomiast 22 lutego odbyło się spotkanie uczniów z psycholog zwierząt, panią Marzanną Giantsios, która odwiedziła Ośrodek wraz ze swoimi dwoma psami – Lusi i Miczu i opowiedziała dużo ciekawych rzeczy na temat zachowania i charakteru psów. Uczestnicy spotkania mogli się z psami przywitać i bawić. Na pożegnanie uczniowie przekazali pani Marzence karmę dla psów i kotów, którą zbierali od grudnia 2016 r. Po spotkaniu pani Asia i pani Grażynka wręczyły nagrody zwycięzcom kociego konkursu i zaprosiły uczniów szkoły podstawowej do wspólnych zabaw integracyjnych, których przewodnim tematem były oczywiście zwierzęta, a w szczególności koty.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=46 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content