SOSW Konin

Jubileusz Głosu Młodzieży

29 października świętowaliśmy trzy jubileusze związane z Głosem Młodzieży:  w lutym 2016 roku minie 25 lat od chwili ukazania się pierwszego numeru, w czerwcu Głos skończył 20 lat, a drugiego listopada ukaże się dwusetny numer.

Pierwszy numer czasopisma Zasadniczej Szkoły Zawodowej (bo taką funkcję pełnił Głos aż do 2001 roku)został wydany w lutym 1991 roku. Jego głównym zadaniem było przedstawienie i pochwalenie najlepszych uczniów szkoły. W miarę upływu czasu Głos rozrastał się tematycznie i objętościowo. W czasopiśmie pojawiało się wiele rubryk – począwszy od najdłużej istniejącej Co słychać w szkole? poprzez Kartkę z konińskiego kalendarza, Znanych koniniaków, Przyrodę wokół nas czy Rusz głową. Rekord wydawniczy to 87 stron.

W ciągu dwudziestu lat w redakcji pracowało 805 osób. Młodzi i nieco starsi dziennikarze przygotowali 5705 stron tekstu.

Trudno dziwić się, że Głos na stałe wpisał się w życie ośrodkowej społeczności. Było to szczególnie widać w czasie październikowych uroczystości. Najbardziej aktywni redaktorzy otrzymali serdeczne podziękowania, dyplomy i upominki, wierni czytelnicy – sakiewki szczęścia i ogromny, piękny, pyszny tort.

Niespodzianki czekały też na dziennikarzy. Dyrekcja, Samorząd Uczniowski, zaprzyjaźnione klasy obsypali redakcję prezentami: piękne kwiaty, niezwykłe cukierkowe drzewo, przenośne biuro, śliczne pudło na dziennikarskie materiały i wiele uroczych, wzruszających drobiazgów – to był niezapomniany dzień.

Redakcja Głosu często włącza się w akcje charytatywne. Tak też uczyniła z okazji jubileuszy. Dwusetny numer jest rozdawany w prezencie, w zamian niezawodni czytelnicy – w ramach akcji Góra grosza – przekazują pieniądze na rzecz dzieci z domów dziecka.

LINK

Leave a Comment

Skip to content