SOSW Konin

I Komunia Święta

1 czerwca o godzinie 11:00 czternaścioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie,  przyjęło Pierwszą Komunię Świętą w kościele Klasztoru oo Franciszkanów pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny Koninie. Uroczystą Mszę Św. celebrował ojciec Remigiusz, proboszcz parafii. Data Pierwszej Komunii Świętej zbiegła się z Dniem Dziecka i w tym dniu każde z nich otrzymało najlepszy prezent – samego Jezusa Chrystusa.

W homilii ojciec Remigiusz, podkreślił wartość Eucharystii w naszym codziennym życiu. Przypomniał, że sam Chrystus zaprasza nas, byśmy przyjmowali Go jako pokarm. Wyraził uznanie i wdzięczność rodzicom i wszystkim osobom wspomagającym wychowanie dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz katechetom, przygotowującym do przyjęcia sakramentów. W uroczystości, obok licznie zgromadzonych rodzin dzieci, wzięła również udział dyrekcja szkoły, nie zabrakło nauczycieli i wychowawców oraz osób związanych z uczniami w środowiskach szkolnych.

Na uwagę zasługuje zaangażowanie w przygotowanie oprawy liturgicznej przez rodziców, którzy udekorowali odświętnie Kościół, przygotowali procesje z darami – chleb, kwiaty, Dar Ołtarza. W samej procesji uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. W oprawę muzyczną, towarzyszącą Mszy Świętej, włączyła się schola dziecięco – młodzieżowa składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Po zakończeniu Eucharystii każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek – Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, a od ojca Remigiusza – czekoladki z okazji Dnia Dziecka, a od Dyrekcji i społeczności szkolnej, ceramicznego aniołka, wykonanego ręcznie przez uczniów Ośrodka.

Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, nie zabrakło wzruszenia i pewności, że Pan Bóg, który w Najświętszym Sakramencie, zamieszkał w sercach naszych uczniów, nie poskąpi swej łaski.

Płynęły również podziękowania dla ojca Remigiusza, za przychylenie się do prośby rodziców, o to by Pierwsza Komunia Święta odbyła się w sobotę, na specjalnie przygotowanej, inaczej niż przewiduje kalendarz parafialny, Mszy Świętej, tak by dzieci i ich bliscy, mogli w skupieniu, na swój sposób, w pełni przeżywać tą podniosłą, jedyną w swoim rodzaju chwilę.

Bo przecież  po to otrzymaliśmy dar pełnosprawności intelektualnej, aby pomóc naszym dzieciom zbliżać się do Boga.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=180 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}
            

Leave a Comment

Skip to content