SOSW Konin

Grupa Nieformalna „Szalone ogrodniczki”

Grupa Nieformalna „Szalone ogrodniczki”

W imieniu autorów projektu „Szalone Ogrodniczki”, utworzonego pod patronatem Stowarzyszenia Razem Damy Radę, serdecznie prosimy całą społeczność szkolną, rodziców i sympatyków Ośrodka o głosowanie na nasz projekt, zgłoszony jako inicjatywa społeczna na stronie internetowej Fundacji Aviva pod hasłem: To dla mnie ważne.

Od niedawna w naszym szkolnym ogrodzie powstaje nowa aranżacja, bardziej przyjazna uczniom młodszych klas oraz uczniom z autyzmem. To przede wszystkim w trosce o ich dobro „Ogrodniczki” planują założenie ogrodu sensorycznego, w którym dzieci będą mogły odbierać świat wielozmysłowo, przebywając na świeżym powietrzu i w bezpiecznym otoczeniu. Ta część ogrodu będzie pełniła funkcję terapeutyczną i dydaktyczną  dla uczniów niepełnosprawnych. Autorki projektu chcą podzielić  ogród na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. By w ogrodzie mogły odbywać się tego typu zajęcia, musi on przejść wiele zmian, między innymi należy założyć oświetlenie, zakupić stoły, krzesła ogrodowe, zamontować altanę, a może nawet i szklarnię, by móc wraz z uczniami hodować warzywa i promować zdrowy styl odżywiania.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,455.html, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje o naszym projekcie oraz link do głosowania. To dla nas bardzo ważne! Im więcej głosów otrzyma nasz projekt, tym większa szansa na znalezienie się w finale i otrzymanie dofinansowania nawet 50 tysięcy złotych na zrealizowanie naszych marzeń.

Leave a Comment

Skip to content