SOSW Konin

Dumni z Polski

„Dumni z Polski”

Radosne świętowanie w Specjalnym Ośrodku

Szkolno-Wychowawczym  w Koninie

            Święto Niepodległości  to wyjątkowa uroczystość, która już na stałe przyjęła się w tradycji naszego Ośrodka. Obchody trwały kilka dni i wypełnione były patriotycznymi akcentami.

Społeczność Ośrodka po raz szósty pobiegła dla Niepodległej.  Pokazaliśmy, jaka tkwi w nas siła i jak potrafimy jednoczyć się. Tego dnia wszyscy byliśmy zwycięzcami. Na mecie na biegaczy czekała zdrowa przekąska i dyplom.

 Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa konkursowych prac plastycznych „Piękna Nasza Niepodległa Ojczyzna”.

Jak co roku wzruszającą akademię „Dumni z Polski” przygotowali harcerze z 36 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Małoletniaków. Przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości i historię Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 1. Była chwila na wspólny śpiew,  wspomnienia i refleksje.

Po raz kolejny włączyliśmy się też w ogólnopolską akcję „Mamy Niepodległą”, organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wysłaliśmy pocztówki do naszych Przyjaciół z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada o godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym są dla młodzieży czasem radości, uczą patriotyzmu  i szacunku dla dokonań przeszłych pokoleń.

Biegniemy dla Niepodległej

 Film – Biegniemy dla Niepodległej

Skip to content