SOSW Konin

Drzwi otwarte

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie serdecznie zaprasza   na Drzwi Otwarte w dniu 18 marca/ piątek/ od godziny 10.00.

Od prawie pół wieku  Ośrodek stwarza możliwość nauki w szkole podstawowej, gimnazjum oraz w szkole zawodowej i przysposabiającej do pracy. Jesteśmy placówką  edukacyjną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu oraz innym sprzężeniami. Dla podopiecznych z głębokim stopniem dysfunkcji  prowadzimy zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.  

Nasza oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży z rejonu konińskiego. W placówce istnieje możliwość pobytu uczniów w grupach wychowawczych /internacie/ na czas dni nauki szkolnej.

Na terenie Ośrodka prężnie działają różne organizacje: Klub Olimpiad Specjalnych, Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe Sprawni Razem, Stowarzyszenie Razem Damy  Radę, 36 Drużyna Harcerska  Nieprzetartego Szlaku.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej i specjalnym metodom pracy pomagamy wyrównywać trudności w rozwoju  oraz przezwyciężać trudności edukacyjne.
Ośrodek  ma w swojej ofercie  szereg specjalistycznych zajęć  wspierających codzienne życie osoby z niepełnosprawnością. Są to między innymi zajęcia logopedyczne, trening słuchowy metodą Tomatisa, trening EEG Biofedback, AAC -metody komunikacji alternatywnej, dogoterapia, felinoterapia, Integracja Sensoryczna, terapia behawioralna, gimnastyka korekcyjna i inne.
Zapewniamy wsparcie psychologa i pedagoga, opiekę pielęgniarki.
 
Podczas Drzwi Otwartych będzie można zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą codzienne życie Ośrodka oraz wybrane wydarzenia lokalne, w których biorą udział nasi podopieczni.  Goście będą mieli możliwość uczestniczenia w niektórych zajęciach. Planujemy pokazać  placówkę, umożliwić rozmowy z pracownikami i rodzicami naszych uczniów, zaprezentować występ artystyczny wychowanków. Naszym gościom poświęcimy czas i uwagę, chętnie odpowiemy na pytania.
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego  im. Janusza Korczaka mieszczącego się w Koninie przy ulicy Kaliskiej 19 /parking od ulicy Solnej/ w piątek, 18 marca od godziny 10.00.

 

Leave a Comment

Skip to content