SOSW Konin

Dni Autyzmu

Jedenasty raz z kolei Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Korczaka zorganizował Dni Autyzmu w Koninie włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Konińskie Dni Autyzmu odbywały się w dniach 2-6 grudnia 2019 r., pod hasłem „Chcemy być sobą”.

W poniedziałek 2 grudnia dzięki gościnności Centrum Organizacji Pozarządowych pani v-ce Dyrektor Wioletta Mijalska dokonała uroczystego otwarcia Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci z Autyzmem, pt. „Świątecznie, zimowo, kolorowo”. Wernisaż wystawy był okazją do spotkania się z niezwykłą twórczością i niezwykłymi artystami, światem postrzeganym przez osoby z autyzmem i zapisanym przez nie za pomocą obrazu.

Przez cały tydzień można było oglądać prace plastyczne dzieci ze spektrum autyzmu z konińskich szkół i przedszkoli, m.in. Szkoły Podstawowej numer 9, 15 i 8, Przedszkola numer 10, 32, PINOKIO oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego.

Celem zorganizowanej wystawy było propagowanie i zaznaczenie w społeczeństwie twórczości plastycznej dzieci ze spektrum autyzmu.

W środę 4 grudnia ogromną atrakcją dla podopieznych Ośrodka było spotkanie z alpakami, z którymi przyjechała pani Marta Pietrzykowska, właścicielka Alpakarni w Szyszyńskich Holendrach.

W kolejnym dniu  na terenie SOSW–u  gościli rodzice i zaproszeni goście w ramach integrującego spotkania, wspólnych rozmów, własnych doświadczeń w podejmowanych działaniach, a także miały miejsce zajęcia sensoryczno – ruchowe dla uczniów ze spektrum autyzmu. Dla rodziców, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali upominki w postaci piernikowego anioła.

Miłym akcentem 6 grudnia były zabawy mikołajkowe uczniów z autyzmem. Wychowankowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Wiele radości sprawiła wizyta św. Mikołaja. Mikołaj przyniósł prezenty, były wspólne zdjęcia.

W tych szczególnych dniach na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami most żelazny im. Józefa Piłsudskiego w Koninie został podświetlony na niebiesko.

Do obchodów XI Konińskich Dni Autyzmu zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Koninie przyłączył się Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych.

W szkole pojawiły się niebieskie kartki z informacjami na temat autyzmu, m.in.: Na autyzm się nie choruje, autyzm się ma…, Autyzm w liczbach, Znani cierpiący na autyzm, Dlaczego „Autyzm jest niebieski?”.

Jeszcze w planach XI Konińskich Dni Autyzmu dnia 9 grudnia, w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli zostaną przeprowadzone zajęcia symulacyjne dla doradców metodycznych oraz zaproszonych gości, pt. „Akceptujemy różnice – dzień wiedzy o autyźmie.

Media o nas:

http://www.konin.pl/index.php/jeden-news-new/dni-autyzmu-w-koninie.html

https://przegladkoninski.pl/PL-H5/4/14169/dzieci-z-autyzmem-rodzi-sie-coraz-wiecej-trwaja-koninskie-dni.html

http://wielkopolska.tv/spotkanie-z-alpakami/

http://wielkopolska.tv/swiatecznie-zimowo-kolorowo-koninskie-dni-autyzmu-rozpoczete/?fbclid=IwAR3pYFuIP4Z0Z0csyOLA8dGSJ_yABKH9FmduyVkcP395Nboz57GsBbdsjMY

http://infokonin.pl/dni-autyzmu/

https://konindzieciom.pl/relacje/jedenaste-dni-autyzmu-w-specjalnym-osrodku-szkolno—wychowawczym-w-koninie

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=210 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

 

Leave a Comment

Skip to content