SOSW Konin

Cykl czytelniczy

Cykl czytelniczy pani Hani Kujawińskiej – naszej zaprzyjaźnionej mamy

W bieżącym roku szkolnym mieliśmy przyjemność kilkakrotnie gościć panią Hanię – mamę naszego kolegi Krzysztofa Kujawińskiego – w serii spotkań czytelniczych na świetlicy szkolnej. Pani Hania z własnej inicjatywy zobowiązała się regularnie przyjeżdżać do ośrodka, by zarazić nas miłością do książek i zafundować dawkę dobrej zabawy. Sama trafnie dobierała czytane wiersze, bajki i opowiadania, nie szczędząc czasu na ubranie je w daną tematykę i połączenie ze slajdami obrazującymi literackich bohaterów. Na koniec zawsze czekały na nas liczne niespodzianki w postaci wesołych zagadek, podczas których sami mogliśmy wykazać się wiedzą przed szeroką publicznością.

I tak – 10 października 2018 roku – nasz gość zaprezentował nam szereg utworów o tematyce związanej z porami roku. 6 listopada 2018 roku poznaliśmy i wspólnie śmialiśmy się podczas barwnie ukazanych wierszy i bajek o warzywach, których losy w trafny sposób odnosiły się do świata ludzi, ganiąc ich przywary oraz wynosząc na podium dobre cechy naszych warzywnych bohaterów. Podczas ostatniego spotkania – 13 grudnia 2018 roku – mogliśmy podziwiać naszego gościa w prezentacji zimowych i świątecznych utworów. Aktorskiej wprawy może pozazdrościć jej nie jeden mistrz dykcji, a nawet aktor teatralny. Żeby było nam łatwiej zrozumieć i zapamiętać czytany utwór, pani Hanna prezentowała nam barwne obrazy na projektorze tym samym akcentując, o czym w danej chwili czyta. Wspólne czytanie zakończyła życzeniami w formie wiersza, które poruszyły nas wszystkich do łez.

Sposób, w jaki mama Krzysia czyta nam utwory literatury dziecięcej jest tak przekonujące, że zawsze chętnie przychodzimy do niej na kolejne spotkania.

Dziękujemy pani Haniu i czekamy na kolejną dawkę emocji po Nowym Roku.

{Loadgallery_wd gallery_type=thumbnails theme_id=1 gallery_id=158 sort_by=order order_by=asc show_search_box=0 show_sort_images=0 search_box_width=180 image_column_number=5 images_per_page=30 image_title=none image_enable_page=1 thumb_width=180 thumb_height=90 thumb_click_action=undefined thumb_link_target=undefined popup_fullscreen=0 popup_autoplay=0 popup_width=800 popup_height=500 popup_effect=fade popup_interval=5 popup_enable_filmstrip=1 popup_filmstrip_height=70 popup_enable_ctrl_btn=1 popup_enable_fullscreen=1 popup_enable_info=1 popup_info_always_show=0 popup_info_full_width=1 popup_enable_rate=0 popup_enable_comment=1 popup_hit_counter=0 popup_enable_facebook=1 popup_enable_twitter=1 popup_enable_google=1 popup_enable_pinterest=0 popup_enable_tumblr=0 watermark_type=none watermark_link=http%3A%2F%2Fweb-dorado.com}

Leave a Comment

Skip to content