SOSW Konin

21 marca -Światowy Dzień Zespołu Downa

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie aktywnie włącza się w organizację Światowego Dnia Zespołu Downa w przestrzeni naszego miasta. Zaplanowaliśmy wydarzenia których celem jest promowanie praw osób z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtowanie postaw tolerancji i otwartości. Do współorganizacji tegorocznych obchodów ŚDZD zaprosiliśmy Fundację ”Otwarcie” oraz Centrum Kultury i Sztuki – Kino Oskard.

Już 16 marca konińską młodzież szkół   ponadginazjalnych zapraszamy do Kina OSKARD na projekcję filmu „DOWNTOWN- Miasto Downów”.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 15 zaprosimy 21 marca do SOSW na spektakl Teatru Lalek z niepełnosprawnością w ramach projektu „Zmieniamy świat serce po sercu” który jest realizowany przez Fundacje L”ARCHE.

Wierzymy że dzięki tym działaniom młodzi mieszkańcy Konina będą mieli okazje dostrzec co nas wszystkich łączy.

Wieloletnia współpraca ze Stowarzyszeniem Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej kochani”   stworzyła możliwość  użyczenia wystawy fotografii „Zespół Downa. Rysa na raju” którą od marca gościmy w Koninie.

Chcielibyśmy pokazać ją szerszej społeczności w przestrzeni naszego miasta. Mamy nadzieję że będzie pretekstem przemyśleń, wzbudzi refleksje.
Każdy może przyłączyć się 21 marca w Światowym Dniu Zespołu Downa ubierając „wyjątkowo” niepasujące do siebie, najlepiej 3 różne, kolorowe  skarpetki tak jak w Zespole Downa są „wyjątkowo” 3 chromosomy w 21 parze.

Zapraszamy

Leave a Comment

Skip to content