Niepełnosprawni artyści podczas XXVII Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

W środę 18 września 2019 roku w godzinach dopołudniowych Koniński Dom Kultury wypełniła wyjątkowa publiczność, skupiająca miłośników talentów dzieci i młodzieży biorących udział w XXVII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Organizatorem wydarzenia  był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie przy współpracy z  Konińskim Domem Kultury. Patronat nad Przeglądem objął Prezydent Miasta Konina – Piotr Korytkowski.

Zgromadzonych na sali gości powitała dyrektor Specjalnego Ośrodka – pani Katarzyna Rzymkowska wraz z reprezentującym Urząd – sekretarzem Miasta  Markiem Zawidzkim. W atmosferę występów publiczność wprowadziły dwie uczennice ośrodka – Krystyna i Amelia  Kołakowskie w piosence: „Pięknie żyć”. Po nich przyszedł czas na występy zaproszonych zespołów. Na scenie KDK-u swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały zespoły ze szkół specjalnych w Rychwale, Turku i Koninie. Można było je zobaczyć w przedstawieniach teatralnych: „Wiosenne przebudzenie”,  „Od ziarenka do bochenka” i „Zakochana myszka”. Warto dodać, że zabawną opowieść o zakochanej myszce napisała nauczycielka z SOSW w Koninie pani Barbara Stefańska. Oprócz profesjonalnej gry aktorskiej, oczy widzów zachwyciła bogata scenografia, a emocji dodała poruszająca muzyka. Uczestnicy Przeglądu dostarczyli licznie zgromadzonej publiczności niezapomnianych wrażeń, za które doczekali się owacji na stojąco.

Pomiędzy kolejnymi występami na scenie można było zobaczyć żywiołową salsę w wykonaniu uczniów Ośrodka: Kasi Szymczak i Daniela Sobiegraja.  Niezwykłych emocji dostarczyła wszystkim zgromadzonym zaprzyjaźniona z Ośrodkiem Gabrysia Piotrowska w tańcu będącym energetyczną niespodzianką. Całą imprezę poprowadziła  pani Agnieszka Kieliszewska.

Przegląd Zespołów to czas istotny i szczególny dla osób z niepełnosprawnością; dający szansę na bliższe ukazanie się w społeczności lokalnej, udowodnienie, że w osobach niepełnosprawnych drzemie wielki potencjał, często niedostrzegany  w środowisku. Już dziś z niecierpliwością wyglądamy kolejnej odsłony tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Media o nas:

https://www.przegladkoninski.pl/PL-H45/4/13283/xxvii-przeglad-zespolow-artystycznych-niepelnosprawni-artysci-na-scenie-kdk-u.html

http://infokonin.pl/niepelnosprawni-artysci-podczas-xxvii-przegladu-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych/

https://gloskoninski.pl/niepelnosprawni-artysci-podczas-xxvii-przegladu-zespolow-artystycznych-szkol-specjalnych/

« 1 of 2 »