Wycieczka do Izabelina

11 czerwca 2019 roku uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej wyruszyli autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego ANIA I FILIP w Izabelinie.

Na miejscu przywitała ich pani Ania, która oprowadziła grupę po terenie gospodarstwa. Zwiedzanie rozpoczęto od odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego, w którym z bliska można było zobaczyć około 300 eksponatów — ssaków, ptaków, ryb gatunków zarówno z Polski, jak i z innych kontynentów. Wielką atrakcję stanowiło pomieszczenie z inkubatorami, w których „dojrzewają” jaja różnych gatunków ptaków.

Pani Ania wytłumaczyła wszystkim, jakie ptaki wykluwają się w zgromadzonych w inkubatorach jajach -  można w nich śledzić narodziny młodych ptaków, takich gatunków jak: struś afrykański, gęś garbonosa, kilka gatunków kaczek, bażantów czy przepiórek. Po inkubatorni przyszedł czas na zwierzyniec, który przysporzył wszystkim nie lada emocji.

Pomimo upalnej pogody nie była ona żadną przeszkodą dla dzieci, które mimo zmęczenia, wykrzesały z siebie resztki sił, by bawić aktywnie na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.