Święto Szkoły

3 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie zorganizowano festyn z okazji Święta Polskiej Szkoły. Wzięli w nim uczniowie, absolwenci, rodzice, sympatycy oraz pracownicy placówki. Na wszystkich czekała moc atrakcji.

Amatorzy sportowych emocji uczestniczyli w pomysłowych konkurencjach sprawnościowych i w zabawnym meczu siatkówki balonowo-wodnej, zjeżdżali też z dmuchanego zamku. Miłośnicy tańca poznawali tajniki energetycznej i energetyzującej zumby i bawili się do wtóru ulubionej muzyki. Niestrudzone i niemalejące grono czytelników zagłębiało się w lekturze przy stoiskach książkowego kiermaszu. Umysłowej rozrywki dostarczyły również fascynujące gry planszowe. Młodzi artyści brali udział w konkursach plastycznych i wystąpili z koncertem największych przebojów Sławomira.

Dziewczęta ustawiały się w kolejce do pań malujących twarze, chętnie też wykonywały ekologiczną biżuterię i zmieniały uczesanie. Piękne fryzury były dziełem zaproszonych wolontariuszek – uczennic Zespołu Szkół Technicznych.

Organizatorzy zapewnili możliwość uzyskania informacji o zasadach zdrowego trybu życia. Część z nich od razu zademonstrowali przygotowując pyszny i - rzecz jasna zdrowy -poczęstunek. Wspaniały deser - znane już w całym mieście lody - ofiarowała w prezencie firma Beza Krówka.

W czasie obchodów Święta podsumowano Plebiscyt na Najlepszego Sportowca, konkurs plastyczny Żyjmy zdrowo, kolorowo oraz akcję Metamorfozy Świetlicy.

Ponad 180 osób zadecydowało, kto zostanie Najlepszym Sportowcem Roku Szkolnego 2018/2019. Nagrody – piękne puchary i piłki otrzymali wszyscy nominowani.

Konkurs Żyjmy zdrowo, kolorowo już od 9 lat jest organizowany pod egidą Fundacji Przyjaciół Zdrowia. Przedstawiciele fundacji wręczyli upominki autorom wszystkich prac. Super rower wygrała uczennica Branżowej Szkoły I stopnia-Kaja.

Wiosenna akcja uczynienia ze świetlicy kolorowego miejsca, z którego nie chce się wychodzić, nie powiodłaby się, gdyby nie ofiarna pomoc wielu rodziców. Dziś nadszedł czas by IM podziękować i wręczyć niepowtarzalne medale wykonane przez dzieci.

Festyn, który na stałe wpisał się już do kalendarza ośrodkowych imprez, po raz kolejny dostarczył uczestnikom wiele radości, dobrych wrażeń i świetnej zabawy.

« 1 of 3 »