„Damą Być”

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Konin-Miasto Kobiet” w  Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. W dniu 10 marca 2019 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 nasze uczennice : Karolina Płóciennik, Weronika Durska, Karolina Wojtalik, Paulina Kozłowska, Sylwia Zajączkowska, Marta Janiak, Magdalena Stałanowska , Lisa Kikosicka oraz Maja Pawlak wraz z mamami i opiekunami  Anetą Strużyńską i Wiolettą Mijalską uczestniczyli w warsztatach zdobienia kapeluszy.

Celem spotkania konkursu „Coś z niczego” było zalezienie sposobu zagospodarowania odpadów czyli nadanie odpadom nowego, drugiego życia. Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie mody prezentując : suknie wieczorową  - wykonaną z czarnego worka oraz zużytych płyt CD oraz komplet biżuterii, bransoletkę wykonaną z zawleczek od puszek oraz korale z papieru.

Nasza najmniejsza uczestniczka Maja zaprezentowała wszystkim kompletny strój wykonany z odpadów. Były to buty , peleryna i oczywiście torebka zrobiona z wytłaczanek do jaj.

Honorowym gościem była Pani Salomea Krysiak miłośniczka kapeluszy, która opowiadała nam wszystkim swoje historie o swoich nakryciach głowy.
Finałem spotkania był tort ufundowany przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. Z o.o w Koninie.